Whatsapp Hattı ONLINE RANDEVU

VAJİNİSMUS

Bursa Vajinismus Tedavisi ve Diğer Merak Edilenler

Cinsel ilişkinin ağrı vermesi hem erkeklerde hem de kadınlarda karşılaşılan bir durumdur. Pek sık karşılaşılan bir sorun olmasa bile firmamıza bu tür şikayetleri olan bireyler gelmektedir. Ağrılı cinsel ilişki genel olarak kadınlarda meydana gelir. Cinsel birleşme esnasında yaşanan stresten dolayı meydana gelen vajinismus, tedavisi olan bir sorundur.

Vajinismus tedavisi için bize buradan erişim sağlayabilirsiniz. Vajinismus istemsiz bir şekilde meydana gelmektedir. Bu sorun ile tek başınıza başa çıkamayabilirsiniz. Vajinismus tedavisi hakkında merak ettiklerinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Vajinimus Tedavisinde 1. Aşama

Firmamızın vermiş olduğu hizmetler arasında yer alan vajinismus, bazı ilişkilerde büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle vajinismus tedavisi şarttır.

Tedavinin 1. aşamasında bireylere şu işlemleri uyguluyoruz:

  • Vajinismus hakkında hastaları genel olarak bilgilendiriyoruz.
  • Anatomi ve cinsel fizyoloji konularında bilgilendirmeler yapıyoruz.
  • Cinsel ve beden organlarını kendi başınıza araştırmanızı sağlıyoruz.
  • Cinsel alanda yanlış inançlar hakkında sizleri uyarıyoruz.

Bu bilgilendirmeler, vajinismus tedavisinin ilk aşaması olarak uygulanmaktadır. Böylece öncelikle hastalarımızın bu konu hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmalarını sağlayarak tedavinin temelini atıyoruz.

Vajinismus Tedavisinde 2. Ve 3. Aşamalar

Tedavinin 2. ve 3. aşamalarına geldiğinizde fiziksel bir uygulama sağlıyoruz.

Vajinismus tedavisi 2. ve 3. aşamalarında şu işlemleri yerine getiriyoruz:

  • Gevşeme egzersizleri yaptırıyoruz.
  • Kas egzersizleri yapmanızı sağlıyoruz.
  • Cinsel uyarılmanın gerçekleşmesine yardımcı oluyoruz.
  • Odaklanma konusunda çalışmalar yaptırıyoruz.
  • Erkeğin ya da kadının birleşmeye hazır hissetmelerini sağlıyoruz.

Sağlamış olduğumuz bu hizmet sayesinde vajinismus problemini en kısa süre içerisinde atlatabilmeniz için, gerekli olan desteği en iyi şekilde vermeye çalışıyoruz.

Vajinismus Tedavisinde 4. Ve 5. Aşamalar

Vajinismus tedavisinin 4. aşamasına gelindiğinde eşler arasında olan iletişime yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar neticesinde eşlerin iletişimini daha kuvvetli bir hale getiriyoruz. Eşler arasında iletişimin son derece iyi olması, vajinismus tedavisinde önemli bir yere sahiptir. 5. aşamaya ulaşıldığında ise sistematik duyarsızlaştırma egzersizlerini yaptırıyoruz. Bu egzersizlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirilmesi halinde vajinismus tedavisinin son aşamasına geçiş sağlıyoruz.

Vajinismus Tedavisinde Son Aşama

Vajinismus tedavisinin son aşamasına gelindiğinde ise aşamalı olarak cinsel birleşme egzersizleri yapmanızı sağlıyoruz. Cinsel birleşmeyi tamamen yaşamanız halinde gerekli kontrollerinizi detaylı bir şekilde yeniden yapıyoruz.

Devamlı ve düzgün bir cinsel hayat yaşayabilmeniz için vajinismus tedavisinin mutlaka yapılması gereklidir. Bizler bu durumun ciddiyetini göz önünde bulundurarak, sizlere en doğru tedaviyi uygulamaya çalışıyoruz. Vajinismus tedavisinde uzman olan ekibimiz, dilediğiniz zaman sizlerin hizmetindedir.

Cinsel Hayat İçin Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin yapılmaması halinde bu sorundan kendi başınıza kurtulmanız pek mümkün olmayabilir. Bu nedenle profesyonel bir tedavi almanız gerekmektedir. Vajinismus, bireylerin çocuk sahibi olmalarına da engel olan bir sorundur. Kısa süre içerisinde vajinismus sorunundan kurtulmak için bizimle buradan iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.