Whatsapp Hattı ONLINE RANDEVU

TÜP BEBEK

Bursa Tüp Bebek Tedavisi ve Diğer Merak Edilenler

Çiftler, düzenli ilişki yaşamalarına rağmen bebek sahibi olamadıklarına ilk olarak tüp bebek tedavisine başvururlar. Tüp bebek tedavisinde uygulanan işlem sayesinde birçok anne baba adayı bebek sahibi olabilmektedirler. Erken yaşlarda hamile kalma ihtimali oldukça yüksektir. Ancak kısırlık gibi nedenlerden dolayı erken yaşlarda da bebek sahibi olamayan çiftler bulunmaktadır.

Yaş ilerledikçe, özellikle de 35 yaşından sonra bebek sahibi olma ihtimali daha da azalmaktadır. Bu nedenle birçok çift tüp bebek tedavisi için firmamıza başvurmaktadır. Faruk Dinç Şahin olarak sizlere en son teknolojiyle tüp bebek tedavisi uyguluyoruz. Ancak bu tedavide de birtakım hususların yerine getirilmesi gerekmektedir. Tüp bebek tedavisi, her ne kadar alışılagelmiş bir tedavi şekli olsa da bazı prosedürleri mevcuttur.

Tüp Bebek Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Tüp bebek tedavisinin uygulanması için bireylerin bazı şartlara sahip olmaları gerekir.

Tüp bebek tedavisi şu durumlarda uygulanır:

 • Doğal yöntemlerle bebek sahibi olunamadığında
 • Diğer tedavilerin işe yaramadığı tespit edildiğinde
 • Kadının tüplerinde tıkanıklıkların olması halinde
 • Erkeklerde sperm problemlerinin yaşanmasında
 • Kadının yaşı ilerlediğinde
 • Aile bireylerinde genetik bir hastalığın bebeğe geçmesini önlemek amacı ile

Bu tür durumlar söz konusu olduğunda sizlerde tüp bebek tedavimizden faydalanabilirsiniz. Gerekli tetkiklerin yapılması halinde eğer tüp bebe tedavisinde uygun şartlarınız var ise sizlerin bebek sahibi olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Tüp bebek tedavisi hizmetimizi buradan inceleyebilir ve konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisine Başlarken

Tedaviye başlamadan önce bireylerin kendilerini bu döneme hazır hissetmeleri çok önemlidir. Tüp bebek tedavisi için bizlere başvuran çiftlere birtakım tetkikler yapıyoruz. Tüp bebek tedavisine başlayabilmemiz için bu tetkikleri yapmamız şarttır. Tüm tetkiklerinizi yaptıktan sonra tedavi planlaması aşamasına geçiyoruz.

Tüp bebek tedavisinde hastanede yatmanıza gerek yoktur. Bu nedenle sadece tedavi zamanlarda firmamıza gelmeniz gerekmektedir. Eşlerin bu zorlu döneme hem psikolojik hem de fiziksel anlamda hazır olmaları, tedavinin kısa sürede olumlu sonuçlanması açısından son derece önemlidir. Bu süreç boyunca bizlere her türlü konuda danışabilir ve tedavi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisinin Uygulanması

Tüp bebek tedavisi belirli aşamalardan geçerek yerine getirilmektedir.

Tüp bebek tedavisi hizmetimizde şu aşamalar sizleri beklemektedir:

 • Anne adayının yumurtalıkları uyarılır.
 • Yumurtaların çoğalması, ultrason aracılığı ile takip edilir.
 • Yumurtalar belirli bir seviyeye geldiklerinde ''yumurta toplanması'' işlemi gerçekleştirilir.
 • Anne adayından alınan yumurtalar laboratuvar ortamında saklanır.
 • Baba adayından spermler alınır.
 • Sperm ve yumurtalar döllenmesi için laboratuvar ortamında tutulur.
 • Döllenen en iyi embriyo anne adayının rahmine aktarılır.

Bu işlemler sonucunda embriyonun anne rahmine tutunmasını bekliyoruz. Eğer embriyo anne rahmine tutunmayı başarırsa hamilelik gerçekleşmiş olur.

Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Döllenmesi

Tüp bebek tedavisinde uyguladığımız en önemli işlem yumurta ve spermin döllenmesidir. Bu işlem için son teknoloji laboratuvarlarımızı hizmetinize sunuyoruz. Ayrıca modern cihazlarımızı kullanarak döllenme aşamalarını oldukça yakından takip etmeye çalışıyoruz. Tedavi gören anne adayının süreç boyunca tüm tetkiklerini tekrar yapıyoruz. Böylece olası bir aksilik durumuna karşı önlem almış oluyoruz. Sizlerin sağlıklı bir tedavi süreci yaşamanız, firmamız için her şeyden önce gelmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Sonrası

Embriyoyu anne rahmine aktardıktan sonra da anne adayını bir süre gözlem altında tutuyoruz. Çünkü embriyonun rahime tutunması, gebeliğin başlaması için son derece önemlidir. Bu süreç boyunca anneye hem fiziksel hem de psikolojik destek sağlıyoruz. Çünkü anne adayının kendini iyi hissetmesi de gebelik için önemli bir husustur. Aktarma işlemi sonrası anne adayının nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda tüm bilgilendirmeleri yapıyoruz.