KIZLIK ZARI ONARIMI BURSA

Op. Dr. Faruk Dinçşahin > Blog > Genital Estetik > KIZLIK ZARI ONARIMI BURSA

Kızlık zarı (hymen) kadınlardaki vajina girişinde yer alan ve 2-3 mm kalınlığa sahip olan ince bir doku katlantısıdır. Bu doku, vajina girişinden yaklaşık 2-3 cm kadar içeride yer alır. Üzerindeki damarlar sırasında ilk ilişki sırasında yırtılır ve buna bağlı olarak kanama meydana gelir.

Kızlık zarı dikimi için vajen duvarlarından parça alınarak, kanaması mümkün olan ince bir doku oluşturulur. Bu doku sayesinde orijinal kızlık zarı elde edilemese de ilişki esnasında iç kısımda kanaması mümkün olan bir yapı elde edilmiş olur.

Kızlık zarı ameliyatı nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi operasyonu 2 farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar geçici kızlık zarı ameliyatı ve kalıcı kızlık zarı ameliyatıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi ameliyatı: Bu yöntemle onarılan kızlık zarı, evlenmeden kısa süre önce (1-7 gün arasında) uygulanmalıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı (flep yöntemi): Bu ameliyat geçici kızlık zarı ameliyatına göre daha uzun süren bir operasyondur. Vajina duvarlarındaki doku alınarak kızlık zarı gibi bir doku oluşturulur. Bu yöntem operasyonların kalıcılığı uzun süreli olduğu için evlenmeden seneler öncesinde yapılabilir. Operasyondan sonraki 1 hafta boyunca spor yapılmamalı, ağır eşyalar taşınmamalı ve havuza ya da denize girilmemelidir. Acil bir problem olmazsa 1 ay sonra doktor kontrolüne gidilmelidir.

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN